|
|
|
|
|
|
|
#1 Mount Horeb
|
|
|
|
|
|
State Bracket Available:
DIVISION 3
WIAA STATE TOURNAMENT
Thursday, June 18 Semifinals
Sectional #3 vs. #4
5 p.m.
|
|
|
|
|
|
#1 Whitewater
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
#1 Mount Horeb
|
|
|
|
|
|
|
#1 Whitewater
|
|
|
7:00 PM
@Mount Horeb
|
|
|
|
|
|
|
|
|
@Whitewater
7:00 PM
|
#8 Arcadia/Independence
|
|
10-0
|
|
#1 Mount Horeb
(13-4-2)
|
|
|
#4 Grafton
(8-9-1)
|
|
8-0
|
|
#8 North Fond du Lac/Oakfield
|
|
|
|
|
|
|
|
|
@Mount Horeb
|
|
|
|
|
@Whitewater
|
|
|
#5 Mauston
|
|
1:00 PM
|
|
10-0
|
|
|
|
1-0
|
|
3:00 PM
|
|
#5 Jefferson
|
|
|
#4 Sparta
|
|
|
|
|
#4 Grafton
|
|
|
5:00 PM
@Sparta
|
|
|
|
|
|
|
@Grafton
4:00 PM
|
#4 Sparta
|
|
6-1
|
|
@Mount Horeb
|
|
|
|
|
4-0
|
|
#4 Grafton
|
|
|
|
#1 Mount Horeb
(14-4-2)
|
|
#4 Grafton
(9-9-1)
|
|
@ East Troy
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
#3 West Salem
|
|
|
|
7:00 PM
|
|
5-2
|
|
5-1
|
|
5:00 PM
|
|
|
|
#3 Cambridge/Deerfield
|
|
|
#3 West Salem
|
|
|
|
|
|
|
|
#3 Cambridge/Deerfield
|
|
|
7:00 PM
@West Salem
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
@Cambridge/Deerfield
5:00 PM
|
#6 Platteville/Lancaster
|
|
15-2
|
|
#2 Lodi
(14-4-3)
|
|
|
|
|
|
#2 East Troy
(14-8-0)
|
|
4-3
|
|
#6 Kewaskum
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
@Lodi
|
|
|
|
|
|
|
|
@ East Troy
|
|
|
#7 Dodgeville/Mineral Point
|
|
12:00 PM
|
|
3-2
|
|
|
|
|
|
1-0
|
|
2:00 PM
|
|
#7 Waupun
|
|
|
#2 Lodi
|
|
|
|
|
|
|
|
#2 East Troy
|
|
|
7:00 PM
@Lodi
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
@ East Troy
5:00 PM
|
#2 Lodi
|
|
6-0
|
|
|
|
|
|
7-0
|
|
#2 East Troy
|
|
|
#1 Mount Horeb
|
|
#1 Catholic Memorial
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
#1 Belleville/New Glarus
|
|
|
|
5-1
|
|
4-1
|
|
|
|
#1 Catholic Memorial
|
|
|
#1 Belleville/New Glarus
|
|
@MOUNT HOREB
|
|
@UW-Whitewater Hosted by Catholic Memorial
|
|
#1 Catholic Memorial
|
|
|
7:00 PM
@Belleville/New Glarus
|
|
|
3:00 PM
|
|
3:00 PM
|
|
|
@Catholic Memorial - Waukesha South
5:00 PM
|
#8 Edgerton
|
|
9-0
|
|
#1 Belleville/New Glarus
(19-3-1)
|
|
|
|
|
|
#1 Catholic Memorial
(20-3-2)
|
|
10-0
|
|
#8 Wisconsin Lutheran
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
@Belleville/New Glarus
|
@ Catholic Memorial - MSOE
|
#5 Evansville
|
|
7:00 PM
|
|
5-0
|
|
|
|
|
|
10-0
|
|
1:00 PM
|
|
#5 Milwaukee Languages
|
|
|
#5 Evansville
|
|
|
|
|
|
|
|
#4 St. Anthony
|
|
|
7:00 PM
@Big Foot/Williams Bay
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
@ St. Anthony - Milwaukee South Stadium
7:00 PM
|
#4 Big Foot/Williams Bay
|
|
2-0
|
|
@Belleville/New Glarus
|
|
#2 Edgewood
(8-7-5)
|
|
#1 Catholic Memorial
(21-3-2)
|
|
|
|
4-3
|
|
#4 St. Anthony
|
|
|
|
|
|
@ Catholic Memorial - MSOE
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
#3 McFarland
|
|
|
|
7:00 PM
|
|
2-1
|
|
4-0
|
|
5:00 PM
|
|
|
|
#3 Shorewood
|
|
|
#3 McFarland
|
|
|
|
|
|
|
|
#6 Milwaukee Lutheran
|
|
|
7:00 PM
@McFarland
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
@ SHOREWOOD
6:30 PM
|
#6 Monroe
|
|
4-1
|
|
#2 Edgewood
(7-7-5)
|
|
|
#2 St. Thomas More
(9-3-6)
|
|
0-0 (5-4 )
|
|
#6 Milwaukee Lutheran
|
|
|
|
|
|
|
|
|
@Edgewood
|
|
|
|
|
@St. Thomas More
|
|
|
#7 Delavan-Darien
|
|
12:00 PM
|
|
1-0
|
|
|
3-2
|
|
2:00 PM
|
|
#7 Brown Deer
|
|
|
#2 Edgewood
|
|
|
|
|
#2 St. Thomas More
|
|
|
5:00 PM
@ Edgewood - Reddan
|
|
|
|
|
|
|
@St. Thomas More
5:00 PM
|
#2 Edgewood
|
|
2-0
|
|
|
|
|
|
|
5-0
|
|
#2 St. Thomas More
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|