|
|
|
|
|
|
|
#1 River Falls
|
|
|
|
|
|
State Bracket Available:
DIVISION 2
WIAA STATE TOURNAMENT
Friday, June 19 Semifinals
Sectional #1 vs. #2
2 p.m.
|
|
|
|
|
|
#1 Oshkosh North
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
#1 River Falls
|
|
|
|
|
|
|
#1 Oshkosh North
|
|
|
4:30 PM
@River Falls
|
|
|
|
|
|
|
|
|
@Oshkosh North Titan Stadium
7:00 PM
|
#8 La Crosse Logan
|
|
4-0
|
|
#1 River Falls
(14-5-2)
|
|
|
#1 Oshkosh North
(13-6-5)
|
|
4-0
|
|
#8 Green Bay West
|
|
|
|
|
|
|
|
|
@River Falls
|
|
|
|
|
@Oshkosh North
|
|
|
#5 New Richmond
|
|
4:00 PM
|
|
1-0
|
|
|
|
1-0
|
|
7:00 PM
|
|
#5 Sheboygan South
|
|
|
#4 Onalaska
|
|
|
|
|
#4 West De Pere
|
|
|
5:00 PM
@Onalaska
|
|
|
|
|
|
|
@West De Pere
7:00 PM
|
#4 Onalaska
|
|
3-2
|
|
@River Falls
|
|
|
|
|
3-1
|
|
#4 West De Pere
|
|
|
|
#1 River Falls
(15-5-2)
|
|
#3 Green Bay Southwest
(13-9-3)
|
|
@Oshkosh North
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
#3 Holmen
|
|
|
|
5:00 PM
|
|
8-3
|
|
3-0
|
|
7:00 PM
|
|
|
|
#3 Green Bay Southwest
|
|
|
#3 Holmen
|
|
|
|
|
|
|
|
#3 Green Bay Southwest
|
|
|
5:00 PM
@ Holmen
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
@Green Bay Southwest
7:00 PM
|
#6 La Crosse Central
|
|
5-4
|
|
#2 Tomah
(16-5-3)
|
|
|
|
|
|
#3 Green Bay Southwest
(12-9-3)
|
|
2-1
|
|
#6 Kaukauna
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
@Tomah
|
|
|
|
|
|
|
|
@Menasha
|
|
|
#7 Menomonie
|
|
5:00 PM
|
|
5-1
|
|
|
|
|
|
4-2
|
|
1:00 PM
|
|
#7 Green Bay East
|
|
|
#2 Tomah
|
|
|
|
|
|
|
|
#2 Menasha
|
|
|
5:00 PM
@Tomah
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
@Menasha
3:00 PM
|
#2 Tomah
|
|
6-2
|
|
|
|
|
|
5-1
|
|
#2 Menasha
|
|
|
#1 Rhinelander
|
|
#3 Green Bay Southwest
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
#1 Rhinelander
|
|
|
|
2-1
|
|
1-1 (4-3)
|
|
|
|
#1 Pewaukee
|
|
|
#1 Rhinelander
|
|
@Wausau East
|
|
@GREEN BAY SOUTHWEST
|
|
#1 Pewaukee
|
|
|
5:00 PM
@Rhinelander
|
|
|
4:00 PM
|
|
3:00 PM
|
|
|
@Pewaukee
7:00 PM
|
#8 Merrill
|
|
10-0
|
|
#1 Rhinelander
(19-3-2)
|
|
|
|
|
|
#1 Pewaukee
(19-3-0)
|
|
10-0
|
|
#8 Beaver Dam
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
@Rhinelander
|
@Pewaukee
|
#5 Shawano
|
|
1:00 PM
|
|
10-2
|
|
|
|
|
|
6-0
|
|
7:00 PM
|
|
#5 Slinger
|
|
|
#5 Shawano
|
|
|
|
|
|
|
|
#5 Slinger
|
|
|
7:00 PM
@Hortonville
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
@West Bend East
5:00 PM
|
#4 Hortonville
|
|
7-3
|
|
@Rhinelander
|
|
#1 Rhinelander
(20-3-2)
|
|
#1 Pewaukee
(20-3-0)
|
|
|
|
3-0
|
|
#4 West Bend East
|
|
|
|
|
|
@Pewaukee
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
#3 Ashwaubenon
|
|
|
|
5:00 PM
|
|
6-1
|
|
1-1 (3-1)
|
|
7:00 PM
|
|
|
|
#3 West Bend West
|
|
|
#3 Ashwaubenon
|
|
|
|
|
|
|
|
#3 West Bend West
|
|
|
5:00 PM
@Ashwaubenon
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
@West Bend West
7:00 PM
|
#6 Marshfield
|
|
2-0
|
|
#3 Ashwaubenon
(12-8-4)
|
|
|
#2 Cedarburg
(15-3-3)
|
|
5-2
|
|
#6 Watertown
|
|
|
|
|
|
|
|
|
@Pulaski
|
|
|
|
|
@Cedarburg
|
|
|
#7 Wausau East
|
|
4:00 PM
|
|
1-1 (6-5)
|
|
|
2-1
|
|
11:00 AM
|
|
#7 Port Washington
|
|
|
#2 Pulaski
|
|
|
|
|
#2 Cedarburg
|
|
|
7:00 PM
@Pulaski
|
|
|
|
|
|
|
@Cedarburg
7:00 PM
|
#2 Pulaski
|
|
7-1
|
|
|
|
|
|
|
4-1
|
|
#2 Cedarburg
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|