WIAA 2016 Boys Football Tournament - Division 4
[Last Updated: 08-16-2017 - 9:17PM]

Brackets shown in sectional pairings. Click the 'Sectional Matchup' links below to view other brackets for each Division
Division 1
Division 2
Division 3
Division 4
Division 5
Division 6
Division 7

   

Fri, Oct 21 7:00 PM Fri, Oct 28 7:00 PM Fri, Nov 4 7:00 PM Fri, Nov 11
7:00 PM
Fri, Nov 11
7:00 PM
Fri, Nov 4 7:00 PM Fri, Oct 28 7:00 PM Fri, Oct 21 7:00 PM
#1 Osceola
 
 
WIAA State Tournament
UW-Madison - Camp Randall Stadium
November 17 - 7 p.m.

#1 River Valley
                   
#1 Osceola   #1 River Valley

@Osceola
                @River Valley
#8 Altoona   28-14   #4 St. Croix Central
    #1 River Valley
  61-13   #8 Big Foot
@Osceola @River Valley
#5 Northwestern 21-14
State Champion
     St. Croix Central     
49-28

33-7 #5 Brodhead/Juda
#4 St. Croix Central #4 Lodi

@St. Croix Central
            @Lodi
#4 St. Croix Central   35-20   @Gale-Ettrick-Trempealeau         49-28   #4 Lodi

#4 St. Croix Central

#1 River Valley
@River Valley
#3 West Salem
41-21 33-27
#3 Lake Mills
#3 West Salem #3 Lake Mills

@West Salem
                  @Lake Mills
#6 Nekoosa   48-22   #2 Gale-Ettrick-Trempealeau
          #3 Lake Mills
  42-13   #6 Mauston
@Gale-Ettrick-Trempealeau @ UW Platteville
#7 Amery 34-13 44-26 #7 East Troy
#2 Gale-Ettrick-Trempealeau #2 Platteville

@Gale-Ettrick-Trempealeau
                  @ UW Platteville
#2 Gale-Ettrick-Trempealeau   50-14   State Qualifier
  State Qualifier
  21-20   #2 Platteville
#4 St. Croix Central
#1 River Valley
#1 Little Chute
23-17 34-12
#1 Sheboygan Falls
#1 Little Chute @Stanley-Boyd @Arrowhead
#1 Sheboygan Falls

@Little Chute
    7:00 PM   7:00 PM     @Sheboygan Falls
#8 Peshtigo   34-14   #1 Little Chute
          #4 Kiel
  56-21   #8 Kohler/Sheboygan Lutheran/Sheboygan Christian
@Little Chute @Sheboygan Falls
#5 Wrightstown 34-31 (2OT) 10-7 #5 St. Francis
#5 Wrightstown #4 Kiel

@Adams-Friendship
                  @Kiel
#4 Adams-Friendship   22-20   @Little Chute   #1 Little Chute
  #2 Two Rivers
      41-14   #4 Kiel
@Two Rivers
#3 Freedom
30-21 24-21
#3 University School
#3 Freedom   #3 University School

@Freedom
                @University School
#6 Xavier   49-12   #3 Freedom
    #2 Two Rivers
  20-13   #6 Martin Luther
@Berlin @Two Rivers
#7 Omro 35-21
44-7 #7 Ripon
#2 Berlin #2 Two Rivers

@Berlin
            @Two Rivers
#2 Berlin   35-14             34-32   #2 Two Rivers