WIAA 2016 Boys Football Tournament - Division 6
[Last Updated: 08-16-2017 - 9:17PM]

Brackets shown in sectional pairings. Click the 'Sectional Matchup' links below to view other brackets for each Division
Division 1
Division 2
Division 3
Division 4
Division 5
Division 6
Division 7

   

Fri, Oct 21 7:00 PM Fri, Oct 28 7:00 PM Fri, Nov 4 7:00 PM Fri, Nov 11
7:00 PM
Fri, Nov 11
7:00 PM
Fri, Nov 4 7:00 PM Fri, Oct 28 7:00 PM Fri, Oct 21 7:00 PM
#1 Grantsburg
 
 
WIAA State Tournament
UW-Madison - Camp Randall Stadium
November 17 - 1 p.m.

#1 Darlington
                   
#1 Grantsburg   #1 Darlington

@Grantsburg
                @Darlington
#8 Cochrane-Fountain City   57-6   #1 Grantsburg
    #1 Darlington
  49-8   #8 Brookwood
@Grantsburg @Darlington
#5 Glenwood City 27-13
State Champion
     Regis     
27-14

56-7 #5 Mineral Point
#4 Spring Valley #4 Fennimore

@Spring Valley
            @Fennimore
#4 Spring Valley   27-6   @Grantsburg         28-21   #4 Fennimore

#2 Regis

#1 Darlington
@Darlington
#3 Chetek-Weyerhaeuser
21-20 42-6
#3 Markesan
#3 Chetek-Weyerhaeuser #3 Markesan

@Chetek-Weyerhaeuser
                  @Markesan
#6 Melrose-Mindoro   21-17   #2 Regis
          #2 Pecatonica/Argyle
  34-28 (1OT)   #6 Cuba City
@Carson Park - Eau Claire @Pecatonica/Argyle
#7 Unity 35-29 41-8 #7 Waterloo
#2 Regis #2 Pecatonica/Argyle

@ Eau Claire-Carson Park
                  @ARGYLE
#2 Regis   50-14   State Qualifier
  State Qualifier
  40-0   #2 Pecatonica/Argyle
#2 Regis
#1 Darlington
#1 Coleman
22-14 24-20
#1 St. Mary's Springs
#1 Coleman @Chippewa Falls @Waukesha North
#1 St. Mary's Springs

@Coleman
    7:00 PM   7:00 PM     @North Fond Du Lac
#8 Crandon   50-0   #1 Coleman
          #1 St. Mary's Springs
  65-8   #8 Manawa
@Coleman @ North Fond du lac
#5 Niagara/Goodman/Pembine 36-0 31-12 #5 Dodgeland
#5 Niagara/Goodman/Pembine #4 Lake Country Lutheran

@Rib Lake/Prentice
                  @Lake Country Lutheran
#4 Rib Lake/Prentice   21-14   @Coleman   #2 Abbotsford
  #1 St. Mary's Springs
      40-7   #4 Lake Country Lutheran
@Fond du Lac - Fruth Field
#3 Marathon
35-22 37-14
#3 Iola-Scandinavia
#3 Marathon   #3 Iola-Scandinavia

@Marathon
                @Iola-Scandinavia
#6 Auburndale   26-6   #2 Abbotsford
    #2 Ozaukee
  35-28   #6 Racine Lutheran
@Abbotsford @Ozaukee
#7 Wabeno Area/Laona 54-39
17-0 #7 Shiocton
#2 Abbotsford #2 Ozaukee

@Abbotsford
            @Ozaukee
#2 Abbotsford   56-8             43-21   #2 Ozaukee