WIAA 2018 Boys Football Tournament - Division 4
[Last Updated: 11-09-2018 - 9:57PM]

Brackets shown in sectional pairings. Click the 'Sectional Matchup' links below to view other brackets for each Division
Division 1
Division 2
Division 3
Division 4
Division 5
Division 6
Division 7

   

Fri, Oct 19
7:00 PM
Fri, Oct 26
7:00 PM
Fri, Nov 2
7:00 PM
Fri, Nov 9
7:00 PM
Fri, Nov 9
7:00 PM
Fri, Nov 2
7:00 PM
Fri, Oct 26
7:00 PM
Fri, Oct 19
7:00 PM
#1 Saint Croix Central
 
 
WIAA State Tournament
UW-Madison - Camp Randall Stadium
November 15 - 7 p.m.

#1 Lakeside Lutheran
                   
#1 Saint Croix Central   #1 Lakeside Lutheran

@Saint Croix Central
                @Lakeside Lutheran
#8 Adams-Friendship   42-0   #1 Saint Croix Central
    #1 Lakeside Lutheran
  42-0   #8 Turner
@Saint Croix Central @Lakeside Lutheran
#5 Gale-Ettrick-Trempealeau 21-7 23-13 #5 Mauston
#4 Somerset #4 River Valley

@Somerset
            @River Valley
#4 Somerset   46-6   @Saint Croix Central         27-7   #4 River Valley

#1 Saint Croix Central

#1 Lakeside Lutheran
@Lakeside Lutheran
#3 West Salem
21-6 45-14
#3 Lake Mills
#6 Baldwin-Woodville #6 Lodi

@West Salem
                  @Lake Mills
#6 Baldwin-Woodville   21-14   #2 Northwestern
          #2 Edgerton
  17-14   #6 Lodi
@Northwestern @Edgerton
#7 Ellsworth 42-6 35-14 #7 Wautoma
#2 Northwestern #2 Edgerton

@Northwestern
                  @Edgerton
#2 Northwestern   42-8   State Qualifier
  State Qualifier
  42-18   #2 Edgerton
#1 Saint Croix Central
#1 Racine St. Catherine’s
#1 Little Chute
48-25 30-28
#1 Racine St. Catherine’s
#1 Little Chute @Forward Field - Stanley-Boyd @Waukesha North Northstar Stadium
#1 Racine St. Catherine’s

@Little Chute
          @Kenosha Bradford
#8 Ripon   37-7   #1 Little Chute
          #1 Racine St. Catherine’s
  56-6   #8 Obama SCTE
@Little Chute @Kenosha Bradford
#5 Denmark 33-0 32-14 #5 Sheboygan Falls
#4 Chilton #5 Sheboygan Falls

@Chilton
                  @Saint Francis
#4 Chilton   18-14   @Little Chute   #1 Little Chute
  #1 Racine St. Catherine’s
      27-0   #4 Saint Francis
@Kenosha Bradford
#3 Wrightstown
28-14 48-35
#3 Martin Luther
#3 Wrightstown   #3 Martin Luther

@Wrightstown
       
        @Martin Luther
#6 Xavier   49-18   #3 Wrightstown
    #3 Martin Luther
  53-6   #6 Campbellsport
@Winneconne @Kiel
#7 Two Rivers 54-27 38-35 #7 University School
#2 Winneconne #2 Kiel

@Winneconne
            @Kiel
#2 Winneconne   23-17             40-6   #2 Kiel